طراحی و مدلسازی سه بعدی قطعات و ماشین آلات صنعتی

طراحی و مدلسازی سه بعدی قطعات و ماشین آلات صنعتی

مدلسازی و طراحی سه بعدی محصول، از مراحل اولیه آن تا مرحله نهایی و تجاری محصول، کمک شایانی به بهینه سازی و توسعه هر چه بیشتر و بهتر محصول میکند. طراحی سه بعدی محصول مزایایی فراوانی برای کارفرما به ارمغان میآورد از جمله این موارد میتوان به کاهش زمان تولید محصول جهت عرضه به بازار و همچنین کاهش هزینه های تولید اشاره کرد. تکنولوژی مدلسازی سه بعدی مبتنی بر طراحی کامپیوتری (CAD) به مهندسان اجازه میدهد، تا مدل های کامپیوتری واقعی تری را طراحی نمایند. بوسیله مدلسازی سه بعدی، تغییرات طراحی را می توان قبل از اجرا پیاده‌سازی کرد و تولید محصول را می توان در زمان محاسبه شده قبلی و  با هزینه بسیار کم در مقایسه با ساخت نمونه‌های اولیه فیزیکی انجام داد.

مدل‌های سه بعدی با توسعه روابط ریاضی از یک شی و در سه بعد ایجاد می‌شوند. نتیجه این محاسبات، نمایش یک جسم فیزیکی به صورت مجازی در ابعاد و اندازه های واقعی آن میباشد. در حالی که تفاوت‌های ظریفی بین نرم افزارهای مختلف CAD موجود در بازار وجود دارد، کلیات عملکرد آنها عموما مشابه هم میباشد و شامل طراحی ویژگی‌های اولیه، ثانویه و نهایی مدل میباشد.

ویژگی‌های اولیه یک جز ماشین متشکل از بدنه اصلی اجزای سازنده آن میباشد. ویژگی‌های دوم یک جز ماشین شامل ویژگی‌هایی است که به طور معمول به مونتاژ اجزا به یکدیگر کمک می‌کنند. اینها مواردی از قبیل سوراخکاری ها، شیار های اضافی، گیره ها و غیره میباشند و عموما از طریق منوها در نرم‌افزار در دسترس هستند. ویژگی‌های سوم شامل اجزایی هستند که هیچ تاثیر واقعی بر روی طراحی ندارند و از دیدگاه طراحی بی‌اهمیت تلقی می‌شوند. به عنوان مثال حذف گوشه‌های تیز یا حکاکی بر روی قطعه جزو این ویژگی ها میباشند.

بهره گیری از متخصصان طراحی که در این زمینه سرآمد باشند اثرات بسیار مطلوبی بر افزایش کیفیت و کاهش هزینه های هر پروژه ای خواهد داشت. در صورت نیاز جهت برقراری ارتباط با متخصصان طراحی این مجموعه از طریق بخش تماس با ما، اقدام فرمائید.

مطالعه بیشتر