آموزش ساخت یک تصویر سه بعدی از ترکیب یک منظره و گوشی هوشمند


آنچه برای این آموزش لازم دارید:

لازم به ذکر است در صورتی که با قوانین selection در فتوشاپ آشنایی کافی دارید و تجربه کار با ابزار های انتخاب(سلکشن) در فتوشاپ را دارید نیاز به فایل های transparent نخواهید داشت. این فایل ها تنها برای افراد مبتدی جداسازی شده است.


در اولین قدم باید تصویر گوشی هوشمندی را که در دست یک مرد قرار دارد، در فتوشاپ باز کنید. سپس روی آن دو بار کلیک کنید تا قفل آن باز شود. به جای این کار می توانید یک لایه کپی با فشردن کلید های ترکیبی ctrl + j ایجاد کنید و به اصطلاح به صورت non destructive editing کار کنید. در این حالت اولین لایه در طول ادیت دست نخورده باقی می ماند. اما ما برای سادگی کمتر و ایجاد لایه های کمتر ترجیح می دهیم به جای کپی گرفتن، با دو بار کلیک قفل آنرا باز کنیم!

باز کردن تصویر در فتوشاپ

سپس ابزار magic wand را از منوی سمت چپ فتوشاپ انتخاب کرده و در حالی که میزان تولرانس روی عدد ۸۰ تنظیم است، روی صفحه نمایش گوشی هوشمند کلیک کنید تا محدوده صفحه نمایش به حالت selection دربیاید. در تصویر زیر همه چیز به وضوح مشخص است (البته دقت کنید دایره شماره دو به اشتباه روی یک لایه متفرقه وجود دارد که شما کاری با آن نخواهید داشت. منظور اصلی از این دایره دقت روی مقدار tolerance است که روی عدد ۸۰ قرار دارد!)

سلکشن تصویر در فتوششاپ با ابزار magic wand tool

سپس ابزار براش را انتخاب کرده و مد آنرا روی clear قرار داده و به روی صفحه نمایش گوشی که در حالت selection نیز قرار دارد بکشید

پس از آن همانند تصویر زیر محدوده صفحه نمایش به صورت شطرنجی درخواهد آمد. روند این مرحله به طور کامل در تصویر زیر مشخص است.

سپس تصویر منظره را به روی صفحه بکشید و اندازه آنرا مانند تصویر زیر کوچک کنید. توجه کنید تصویر بیش از حد کوچک یا بزرگ نباشد. برای داشتن تمرکز بیشتر هنگام تنظیم سایز می توانید به طور موقت میزان opacity لایه را روی عدد ۷۰ یا ۵۰ تنظیم کنید و پس از تغییر سایز آنرا مجدد روی ۱۰۰ درصد برگردانید.

تنظیم سایز تصویر منظره روی تصویر گوشی

حال باید این لایه را به زیر لایه تصویر گوشی بیاورید.

پس از انجام این کار تصویر منظره تنها در محدوده صفحه نمایش گوشی دیده خواهد شد. به تصویر زیر دقت کنید.

با هم تاکید می کنیم که در صورت تغییر شفافیت در مرحله قبل، در این مرحله باید شفافیت را روی عدد ۱۰۰ برگردانید.

جا به جایی لایه ها در فتوشاپ

حال از لایه تصویر منظره یک کپی ایجاد کنید. برای اینکار لایه را انتخاب کنید (روی آن یک بار کلیک کنید!) و سپس از کلیدهای ترکیبی ctrl + j استفاده کنید.

سپس لایه کپی را به بالاترین لایه بیاورید. به عبارتی دیگر لایه مرتبط با گوشی هوشمند همانند تصویر زیر میان دو لایه از تصویر منظره قرار خواهد گرفت.

ایجاد لایه کپی از تصویر منظره

ابزار براش را انتخاب کنید و در حالی که مد آن روی clear قرار دارد، قسمت های اضافی از لایه کپی را حذف کنید. منظور از قسمت های اضافی تمام قسمت های تصویر به استثای قسمت آبشار پایین تصویر است. این کار نیاز به دقت و تمرین زیاد دارد و در اولین تلاش ممکن است نتوانید آنرا به خوبی ایجاد کنید.

مطالعه بیشتر